2013. július 20., szombat

The Bridge - 2 rész után

Kommentezd meg

Nagyon ritkán csapok le újoncra. Sokkal jobban szeretek régóta futó, esetleg már befejezett sorozatokba belekezdeni. Egyrészt így csökken a meglepetés faktor, másrészt pedig saját tempómban tudom nézni (legalább egy ideig). Kb. nullával egyenlő infóm volt az eredeti dán/svéd sorozatról, de az előzetesek és a hype valahogy mégis meggyőzött.
És most két rész után tervezek egy kicsit írni róla.

Alapsztori
Egy gyilkosság okán együtt kell dolgoznia egy amerikai és egy mexikói nyomozónak. Eltérő kultúrák, más nyelvek, más módszerek találkoznak. Habár szinte csak a híd választja el a két várost (El Paso és Juarez), az amerikai az egyik legbiztonságosabb, a határ túloldalán fekvő mexikói viszont a legveszélyesebbek közé tartozik. Természetesen a bevándorló témát is érintik már az első két részben (egyelőre mellékszálon).
Nehéz ezt úgy megközelíteni, hogy ne tűnjön sablonosnak.

Karakterek
Sonya Cross (Diane Kruger): Miután kb. 5 perc alatt fel lehet fogni, hogy nehezen visel szinte bármilyen társaságot, illetve teljesen híján van a normális, emberi szociális képességeknek vártam valamiféle választ (mankót?), hogy miért alakult ez így. Születése óta így viselkedik? Ha igen, miért nem tanulta még meg, hogy kell viselkedni bizonyos szituációkban? A testvére miatt van? Esetleg betegség? Akkor mégis hogy dolgozhat nyomozóként? stb.
Nem mondom, hogy első körben tisztázni kellett volna ezeket, de én csak arra tudtam gondolni, hogy " Igen. Értem. Gondjai vannak. Lépjünk már tovább."

Marco Ruiz (Demian Bichir): Logikus gondolkodású családapa. Teljesen tisztában van a helyi viszonyokkal, pontosan tudja meddig mehet el. Természetesen munkamódszerek tekintetében teljes ellentéte amerikai társának, így ebből folyamatosan nézeteltéréseik adódnak. Személyes jellemzőiben sem hasonlítanak igazán, a klasszikus és sokadik Scully-Mulder munkakapcsolat.

Hank Wade (Ted Levine): Egyszerűen nem tudtam kiverni a fejemből, hogy ismét egy "socially awkward" nyomozó főnökét játssza... Persze voltak még fontos szerepei, de nekem a Monk miatt maradt emlékezetes. Tapasztalt egyben kifulladt rendőrhadnagy és Sonya Cross mentora. A kapcsolatuk különleges, gyakorlatilag az egyetlen ember, aki el tudja fogadni a nyomozónő személyiségét, és próbál neki segíteni.

Egyelőre (a DVR megtekintésekkel együtt) egészen szép nézői számokat hoz a The Bridge, és jó esélye van, hogy a másik FX drámát, a The Americans-t is túlszárnyalja. A magam részéről egy ideig még maradok, és remélem néhány kérdőjel kiegyenesedik.

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése